Mükemmel Bir Yaz Tatili İçin Tercih Edebileceğiniz İspanya Plajları


Mükemmel Bir Yaz Tatili İçin Tercih Edebileceğiniz İspanya Plajları

Mükemmel Bir Yaz Tatili İçin Tercih Edebileceğiniz İspanya Plajları

İspanya’nın etrafı Biskay Körfeziyle beraber Alboran ve Balear denizleriyle çevrilmiştir. İspanya’nın yaz tatillerini plajlarda güneşlenerek geçirmek isteyen kişilerin tercih edebileceği en güzel varış noktaları arasında yer aldığını görüyoruz. Turistlerin ilgilerini sadece bu deniz kıyıları değil aynı zamanda İspanya’da sahil şeridinin karşısında yer alan ve İspanya’ya bağlı olan adalar da çekmektedir. Yaz tatili tercihinizi muhteşem manzaraları görme, gizli kalan sahillerde yüzmek ve her yanı enerji dolu olan İspanyol kültürünü görmek için İspanya’dan yana kullanabilirsiniz. İspanya’da yaz tatili unutmayacağınız anılar yaşamanızı sağlayacaktır.

Mayorka

Mayorka

Mayorka

İspanyol Balerik Adaları’nın arasında yer alan Mayarko, tertemiz denizi ve bembeyaz kumsalıyla çok güzel bir yaz tatilini sizlere vaat ediyor. Mayorka adasının en güzel plajlarından birisi olarak Magaluf sahili görülmektedir. Adada hemen okyanusa kıyı şeklinde oluşturulmuş otellerde kalabilir, kıyı şeridinde yer alan dükkanları gezebilir ve sevdiğiniz kişilere güzel hediyeler alabilirsiniz.

Maspalomas

Maspalomas

Maspalomas

Afrika Batı Sahra çölünün karşısında yer alan Kanarya Adası, İspanya’nın en fazla bilinen adaları içerisindedir ve bünyesinde çok fazla plaj barındırmaktadır. Kanarya Adaları’nda yer alan plajlar arasında en iyisinin Maspalomas olduğunu söyleyebiliriz. Maspolamas’ın göz alıcı güzellikte olan kumul tepeleri ve masmavi parlak denizi yaz tatili için sizi tatmin edecek güzelliktedir.

Tarifa

Tarifa

Tarifa

İspanya’da gidilebilecek yerler arasında Costa de la Luz hizasında bulunan Tarifa şehri de yer almaktadır. Cebelitarık Boğazı’nı görebileceğiniz muhteşem bir sahile sahip olan bu bölgede su sporlarına meraklı olan turistler çok eğlenceli vakit geçirebiliyor. Sahil çok rüzgarlı olma özelliğine sahip olduğu için isterseniz sörf yapabilirsiniz. Sahilde Rio Jara isimli çok güzel bir lagün de yer almaktadır.

Tenerife

Tenerife

Tenerife

Tenerife en büyük Kanarya Adası olma özelliğine sahiptir. Gece hayatından ve su sporlarından hoşlanan kişiler mutlaka adayı tercih etmelidir. Çünkü dünyanın en güzel gece kulüpleri ve en eğlenceli su sporları Tenerife adasında yer almaktadır. Aynı zamanda rüzgar sörfü için dünyanın en iyi adreslerinden birisi olarak görülüyor. Tenerife’de bulunanan El Medano’da rüzgar sörfü yapabilirsiniz.

İspanya tatil rehberi sayesinde sizler de muhteşem bir İspanya tatili geçirebilirsiniz. İspanya sizleri sadece plajlarıyla etkilemeyecek bunun yanı sıra festivalleri ve kültürüyle de etkileyecektir. Tarihi yapılar bakımından çok zengin olan İspanya’nın kültür tatili yapmak isteyen kişilere de en iyi şekilde hitap ettiğini görebiliyoruz. İsterseniz plajların dışında şehirlerde bulunan müzeleri ve tarihi yapıları da gezerek İspanya’yı daha iyi tanıyabilirsiniz.
Kaynak : Tatil Sitesi

Yorum Yap